Με 10άδα σκόρερς, τα Βριλήσσια νίκησαν τον Πανελλήνιο στο ντέρμπι της ιστορίας

Συνάντηση μεγάλων και ιστορικών ονομάτων, με τα Βριλήσσια ως γηπεδούχο ομάδα να επικρατούν με 24-21 του Πανελληνίου.

Στο ημίχρονο, ο Πανελλήνιος προηγείτο με 4 γκολ διαφορά, κράτησε το προβάδισμα έως το 40΄, ωστόσο, στη συνέχεια τα Βριλήσσια πέρασαν μπροστά στο σκορ και κατάφεραν να πάρουν τη σπουδαία νίκη με το τελικό 24-21, με πολυφωνία στην επίτευξη τερμάτων από 10 συνολικά αθλητές τους.

Το vrilissiapress.gr συνεχίζοντας την προσφορά του στην ενημέρωση της τοπικής κοινωνίας των Βριλησσίων προχώρησε σε μία ακόμα πρωτοποριακή κίνηση για τα τοπικά δεδομένα, αφού πλέον θα είναι και επίσημα ο χορηγός επικοινωνίας του ΕΣΝ Βριλήσσια με τα λογότυπα της ιστοσελίδα μας να βρίσκονται τυπωμένα στις εμφανίσεις της ομάδας.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 6-5, 7-6, 7-9, 8-10, 8-12 ( ημίχρονο ), 12-13, 14-15, 17-16, 17-16, 21-17,  24-21.

Διαιτητές : Μπράμου-Γιακαλής.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : Καμπούρης, Τσικογιαννόπουλος 2, Πανταζής 3, Χήνος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Γλύκας 4, Βαμβακάς 5, Αναστασίου 1, Στάθης 5, Χρυσολωράς 1, Δημητρόπουλος 1, Κορκολής, Σαμαράς 1, Κιουλτσίδης, Γκένας.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Ρεπούλιας, Ζιώγας, Χατζηγιάννης 6, Ξανθόπουλος, Καραμπέκιος 1, Μαραθάς 5, Μαρινάκης, Καραγκιοζίδης 1, Κωστόπουλος 1, Νάκος 5, Γ.Μαυρομμάτης, Οικονόμου, Βερτζώνης 2, Αλικάκος, Σιδηρόπουλος, Δ.Μαυρομμάτης.